Do pedałowania jeden krok!

Dlaczego tak późno wymyślono rowerki bez pedałów?! Żeby ułatwić początkującemu cykliście naukę jazdy na rowerze, żeby oszczędzić mu stresów i złości, że „znowu mi nie wyszło”. Tyle pokoleń uczących się jeździć na czterech kółkach uczyło się w zasadzie pedałowania. Redukcja do dwóch kółek była męką – trzeba było skoordynować pedałowanie z utrzymaniem równowagi. Oj, z tym ostatnim naprawdę były problemy. A teraz? Małe brzdące wsiadają na rowerek bez pedałów, wystarczy „tup tup tup”, nóżki na podpórkę i mkną do przodu. Jedyne, co muszą opanować to równowaga. Ta podstawowa czynność, to pierwszy krok do jazdy na rowerze z pedałami.

 

Rowery biegowe (mini rowery, rowery bez pedałów)

Rowery dla dzieci  w wersji bez pedałów są najlepszym rozwiązaniem zapewniającym dzieciom pełne skupienie podczas doskonalenia zasad równowagi ciała w czasie ruchu na dwóch kółkach. Łatwo nauczą się równowagi, naturalnie i szybko. Jeśli maluch boi się utrzymywać równowagę, trudno mówić o koordynacji równowagi z czynnościami motorycznymi. Kiedy dziecko jest już gotowe do jazdy rowerem z pedałami, nie będzie miało problemów z szybkim przestawieniem się, ponieważ opanowało już podstawy jazdy na dwóch kółkach.
Rozeznanie rynku

Zawsze warto porównać ceny, gabaryty, propozycje rozwiązań  w sklepach, które oferują rowery  dla dzieci – stacjonarnych i internetowych. Często występują duże różnice w cenach.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*