Zjeżdżalnia do ogrodu

zjeżdżalnia, zjeżdżalnia ogrodowa, dla dzieci, brykacze.pl

Wybór zjeżdżalni może wydawać się dość prostą sprawą. Na pierwszy rzut oka wszystkie są podobne i różnią się głównie długością. Nic bardziej mylnego – zjeżdżalnia może posiadać przeróżne cechy, które odróżniają ją od konkurencji.

Długość ślizgu jest oczywiście kwestią podstawową, którą mimo wszystko trzeba omówić. Wiąże się z nią to, czy można używać zjeżdżalni w domu, czy jest na to za duża. Mniejsze zjeżdżalnie łatwiej jest również przenosić i przechowywać. To istotna zaleta! Dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 3 lat uważam to za najlepszy wybór. Przykład: Smoby XS.

zjeżdżalnia, mała, plastikowa, dla dzieci, brykacze.pl, smoby

Ważną cechą zjeżdżalni jest ślizg wodny. Zwłaszcza w sezonie letnim, gdy każdy szuka metody, by troszkę się ochłodzić, woda idealnie zdaje egzamin. Wystarczy podłączyć węża ogrodowego do zjeżdżalni, by po ślizgu spływała przyjemna woda. Przykład: Zjeżdżalnia Feber.

zjeżdżalnia, dla dzieci, feber, ślizg wodny, brykacze.pl

Kolejny temat, który należy poruszyć przy omawianiu zjeżdżalni dla dzieci to materiał, z którego są one wykonywane. Najczęściej spotykane są zjeżdżalnie plastikowe. Ich zaletą jest nieduża waga, oraz niższa cena, niż konkurencyjnych zjeżdżalni metalowych. Te są zdecydowanie solidniejsze i nie powinny być wrażliwe na uszkodzenia nawet podczas nieprawidłowego użytkowania. Przykład: Zjeżdżalnia Kettler.

zjeżdżalnia metalowa, dla dzieci, brykacze.pl, kettler

Warto również zwrócić uwagę, czy zjeżdżalnia posiada ślizg falowany. Jest przyjemne udogodnienie, ponieważ zjeżdżając, dziecko jest „bujane” na zjeżdżalni. Obecnie większość dużych zjeżdżalni posiada ślizg falowany, ale warto mieć to na uwadze i sprawdzać przed zakupem. Przykład: Smoby Funny.

zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodowa, brykacze.pl, smoby

Zjeżdżalnie modułowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zdecydowanie nie jest jeszcze popularne. Zjeżdżalnia modułowa składa się z 2 części, które po złączeniu dają ogromną zjeżdżalnię, a po rozpięciu mały model, którego można używać w domu. Genialne rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w przypadku rodzeństwa. Przykład: Smoby Megagliss 2 w 1.

zjeżdżalnia ogrodowa, dla dzieci, wielka, ogromna, megagliss, smoby, 2 w 1


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*